Wydanie – lato 2015r.

Wydanie – lato 2015r.

Magazyn budowlano-remontowy

Z wstępniaka naczelnej :)

„Lato to w przypadku większości naszych Czytelników czas wytężonej i najbardziej intensywnej pracy związanej z produkcją rolną. Tak się jednak składa, że są to również najlepsze miesiące
na prowadzenie większości robót budowlanych. A pogodzenie tych dwóch bardzo wymagających aktywności nie jest łatwe. Wprawdzie minęła epoka, gdy z ogromnym trudem i „na lewo” załatwiało się cement w GS-ie, a lokalne wytwórnie suporeksu nie nadążały z produkcją, ale również dzisiaj prowadzenie jakiejkolwiek inwestycji budowlanej zobowiązuje inwestora do dużego wysiłku. Bogata oferta rynkowa sprawia, że dokonanie odpowiedniego wyboru materiałów może wymagać dobrego rozeznania w rodzajach technologii budowlanych i typach stosowanych aktualnie rozwiązań.

Szczególnej uwagi wymaga tu budownictwo inwentarskie, ponieważ od zastosowanych rozwiązań w dużym stopniu zależy opłacalność produkcji. Nowe standardy odnoszące się do sposobu hodowli oraz wysokie ceny energii nie pozwalają na korzystanie z niesprawdzonych technologii wziętych wprost np. z tańszego i szybszego w realizacji budownictwa przemysłowego. Część z nich zwyczajnie nie sprawdza się w agresywnym środowisku zwierzęcym, które zmniejsza ich trwałość lub wymusza wyższe nakłady podczas konserwacji. Z kolei zbyt pochopne oszczędności na termoizolacji budynków, czy wyborze systemu grzewczego, mogą spowodować ogromny wzrost kosztów eksploatacji, obniżając tym samym rentowność przedsięwzięcia. Warto więc zapoznać się z ofertą specjalistycznych, przeznaczonych dla budownictwa inwentarskiego materiałów i technologii, które staramy się przedstawiać na łamach naszego magazynu….”